BitcoinHaberler

Çin Bitcoin Üzerindeki Baskı Politikasını Bitiriyor! “Görev Tamamlandı”

Çin kripto paraları odak noktası olmaktan çıkarıyor.

Bitcoin 50.000$ seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ederken, Çin Merkez Bankası tarafından yayınlanan bir rapor yatırımcıları rahatlattı.

Çin Merkez Bankası tarafından 3 Eylül tarihinde yayınlanan Çin Finansal İstikrar Raporu’nda kripto para birimleri ve sana para işlemleri hakkında bazı başarılardan bahsedildi.

Raporda; “Büyük finansal riskleri önleme ve çözme mücadelesi kapsamında, internet varlık yönetimi, hisse senedi kitle fonlaması ve sanal para işlemleri temel olarak tamamlanmış ve normalleşme sürecine geçilmiştir.” denildi.

2021 yılı içerisinde Çin Merkez Bankası tarafından yayınlanan pek çok emirde, kripto para birimleri üzerindeki baskının artırılması ve yasa dışı faaliyetlere son verilmesi öneriliyordu.

Çinli gazeteci Colin Wu, Çin Merkez Bankası tarafından yapılan son toplantılarda, kara para aklama, döviz spekülasyonu ve yasadışı faaliyetlere ilişkin uyarılar bölümünde sanal para birimlerinden artık bahsedilmediğini aktardı.

Çin’de yapılan son toplantılar ve Merkez Bankası’nın 3 Eylül tarihli raporu Çin’in kripto paralar üzerindeki baskı politikasında kısmen hedefine ulaştığını ve kripto paraların baskı politikasının odak noktası olmaktan çıktığını gösteriyor.

Bu süreçte Bitcoin madenciliğine yönelik baskı politikasının yanı sıra, borsalar üzerinde de bazı değişimler olduğunu gözlemledik. Birçok kripto para borsası, Çin’li müşterileri ile sözleşme yapmama kararı alırken, Çin’deki cep telefonlarının borsalara kayıt yapması yasaklandı.

Rapora göre Çin, kripto para birimleri üzerindeki baskı politikasının meyvelerini aldı ve bu süreci başarı ile tamamladı. Bundan sonra kripto paralar üzerinden işlenen suçlarla ilgili standart prosedür içerisinde mücadeleye devam edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu