Kripto HaberleriBitcoinÇin Bitcoin Yasaklarından Pişman Mı? Hükümet Yeni Araştırma Başlattı!

Çin Bitcoin Yasaklarından Pişman Mı? Hükümet Yeni Araştırma Başlattı!

Takip et

Çin hükümeti kripto para işlemlerine ve Bitcoin madenciliğine yönelik getirdiği yasaklardan sonra Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) aracılığıyla bir araştırma yaptırıyor.

NDRC, ülke çapında Çin halkından Bitcoin ve kripto para madenciliği yasağı hakkındaki görüşlerini soruyor.

Ulusal Komisyon, yaptığı resmi açıklamada vatandaşların 21 Ekim- 21 Kasım 2021 tarihleri arasında e-posta, fiziki yazışma v.b yollar ile yorumlarını gönderebileceklerini belirterek şunları söyledi:

Sanal para birimi “madencilik” faaliyetlerinin düzeltilmesi için ilgili çalışma düzenlemelerine uygun olarak, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu “Endüstriyel Yapı Düzenleme Rehber Kataloğu’nu (2019 Baskısı)” revize etti ve şimdi kamuoyundan görüş talep ediyor.

Çin Madencilik Yasağından Pişman Mı?

Çin’in ardı arkasına getirdiği kripto yasaklarından sonra başlattığı kamuoyu araştırması Çin’in koyduğu yasaklardan pişman olup olmadığı sorusunu akla getiriyor.

Bazı görüşler Çin hükümetinin trilyon dolarlık bir hata yaptığının farkına vardığını ve geri adım atmayı düşündüklerini söylerken bazıları ise Çin hükümetinin Bitcoin madenciliğine getirilen yasağı destekleyen bir insan veri tabanı oluşturmaya çalıştığını söylüyor.

Görüşler birbirine zıt olsa da Çinli gazeteci Colin Wu yaptığı paylaşımda yapılan araştırmaya başka bir açıdan bakarak, yasağın ardından kripto madenciliğinin yasak olan endüstriler listesine eklendiğine dikkat çekti.

“Burada önemli olan yasağın kaldırılıp kaldırılmaması değil. Aksine kripto madenciliğinin ortadan kaldırılması gereken bir sektör olarak yazılmasıdır.”

Çin’in bu hamlesinin bir pişmanlığının bir ürünü mü yoksa kendisine destekçi arayışından mı kaynaklandığı bilinmezken kripto para dünyası Çin’deki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Yıllar önce bu çin yasağı yüzünden çöküş oldu bizi ayıya sokmuştu.Benim zamanım daki herkes bilir yıllar önce.Aman girmesinler tekrar çinliler gerçekten en luzumsuz gereksiz devlet bu sektörde.En son yasakta kimse umursamadı bile.Hatta öyle deli alım varki normalde 52k dolara düşmesi gerekiyordu 3 gün önce ve şuanda 52k dan çıkmaya çalışıyor olması gerekiyordu.Ama düşmüyor.Bir çin birde fed sıkıntıydı çin ayağı gitti fed kaldı.Ben artık 2 yıl çöküş 2 yıl yatay piyasası beklemiyorum.Ama çin girerse gene öyle devam eder…. Kesin biz girdik aha gene yaskaladık mı diyecekler.Böyle gevşek bunlar…

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları