BitcoinHaberler

Çin Bitcoin’i Baskılamaya Devam Ediyor! İşte Son Yasaklar!

Çin'in baskı politikaları sonucu bir eyalet daha madenciliği yasakladı.

Çin’in enerji tüketimini bahane ederek Bitcoin ve kripto para madenciliği üzerinde oluşturduğu baskı rejimi devam ediyor.

Ülkedeki elektriğin büyük bir kısmını kontrol eden Çin Devlet Şebeke Kurumu bir bildiri yayınladı. Bildiride kripto para madenciliği ile ilgili eyaletlerin yapmaları gerekenler paylaşıldı.

Bildiride tüm bölgelerin kripto para madenciliğini kapatması talep edildi. Çin’de Henan, Anhui ve Gansu gibi eyaletlerde bu bildiri sonrası kripto para madenciliğini yasaklayan bölgeler arasında katıldı. Çin devletinin medya kuruluşları arasında yer alan Global Times’ın haberine göre Anhui eyaleti tüm kripto para madenciliği projelerini yasakladığını duyurdu.

Haberde ülkedeki Bitcoin ve kripto para madenciliğinin %90’ının kapatıldığı da belirtildi.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madenciliğine yönelik baskıcı politikaları kısa süreli dalgalanmalara neden olsa da, uzmanlar bu yasakların uzun vadede Bitcoin ağının daha güvenli ve sağlıklı çalışması için faydalı olduğunu düşünüyor.

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan ve bu özelliği ile ön plana çıkan Bitcoin’in hash gücünün Çin gibi ülkelerde toplanması eleştiri konusu oluyordu. Çin’in baskı politikası sonrası Bitcoin madencileri dünyanın değişik bölgelerine dağılacak ve Bitcoin hash gücü belirli bir bölgede toplanmamış olacak. Bu durum Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını daha da güçlendireceği gibi, eleştirilerinde azalmasına neden olacak.

Global Times’ın haberi sabaha karşı 06.37’de paylaştığını, Bitcoin’in ise bu haberden 15 dakika önce sert bir düşüş yaşadığını gözlemliyoruz.

Haberden sonra 31650$ seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin şu sıralar 31900$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu