BitcoinBlockchainHaberler

Çin’den Yeni Blockchain Hamlesi, “Dijital Yuan” Geliyor Mu?

Çin kripto paralarla ilgili yeni bir hamle daha yaptı.

Çin Halk Cumhiriyeti’nin en yetki organı olan Ulusal Halk Kongresi, Blockchain teknolojisi ile ilgili yeni bir hamle daha yaptı. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Blockchain sektöründe Çin’in dünya lideri olacağı açıklamasından sonra artış yaşayan BTC hızlı bir yükselişe geçmişti.

Bunun ardından bugün Ulusal Halk Kongresi tarafından 1 Ocak 2020’den sonra yürürlüğe girecek olan “Kriptografi Yasası” çıkarılmış oldu.

Kriptografi Yasası “şifreleme yönetimini standart hale getirmek, şifreleme ticaretlerinin gelişimini sağlamak ve teşvik etmek, ağ ve bilgi güvenliğini sağlamak” gibi konuları içeriyor.

Öte yandan kendi kripto parasını çıkaracak olan Çin, bu sektörde ciddi atılımlar yaparak pazar liderliğini hiçbir devlete kaptırmak istemiyor. Bu yüzden bir hafta içerisinde yapılan Devlet Başkanı açıklamaları ve “Kriptografi Yasası”‘nın çıkarılması “Dijital RMB (Çin Yuanı)” projesinin bir parçası olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Çin ile Bitcoin ilişkilerinin olumlu olması durumunda fiyatın ciddi bir şekilde etkilendiği, topluluk tarafından biliniyor.

İlgili Haber
Bitcoin'in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu