BitcoinBlockchainHaberler

Dünyadaki Diğer Ülkeler Bitcoin ve Blockchain Konusunda Harekete Geçmek Zorunda Kalacak

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün Çin yöneticilerinin Blockchain kategorisinde attıkları adımların diğer ülkelere nasıl yansıyacak olduğu hakkında soru işaretlerine yanıt verdi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Çin yöneticilerinin Blockchain alanında attıkları adımların diğer ülkeleri de kısa süre içerisinde “mecburen” harekete geçirecek olduğunu açıkladı. Çin’in daha fazla Blockchain yatırımı yapmayı sürdürecek olduğu ve daha fazla sayıda insana Blockchain alanında eğitimler verecek olduğuna değinen Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, bu sayede ülkenin diğer ülkeleri de bu kategoride yarışa sürükleyeceğinden bahsetti.

Çin hükümeti Blockchain konusunda daha fazla bu teknolojinin benimsenmesi çağrıları yaparken, bazı devlet kurumlarında da bu konuda çalışmalar başlatıldı. Eğitim vermek konusunda Blockchain alanında uzman kimseleri bünyesine eklemesi mümkün olan Çin’in bu sayede diğer ülkeleri de kendisi ile yarışa sürüklemesi dünyada kısa süre içerisinde Blockchain konusunda daha büyük ve daha fazla para harcanan çalışmalar yapılmasını sağlayacak unsurlardan bir tanesi.

Blockchain konusunda yapılacak olan ve atılacak olan adımların neler olacağı hakkında henüz bir bilgi olmasa da Zhao tarafından ifade edildiği üzere bu sayede Çin kripto para birimleri konusunu da kabul etmek zorunda kalacak ve Çin’de kripto para konusu daha çok gündem olmayı ve daha fazla insana ulaşmayı kolaylaştırmış olacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı