blank
HaberlerKripto Para

Çin Halk Bankası Eski Başkanı: Çin’deki Corona Virüsü Nedeniyle Yerli Dijital Para Hızlandırılabilir

Çin Halk Bankası eski başkanı Lihui Li, Çin'de yaşanan corona virüsü dolayısı ile ülkede yerli dijital para birimi çalışmalarının hızlandırılabilecek olduğunu açıkladı.

Kripto para birimleri konusunda sürekli gündemde olan Çin, son dönemde corona virüsü dolayısı ile milyarlarca dolar değerinde ekonomik kayıp yaşadı. Ülkede yaşanan virüs dolayısı ile Çin yönetimi bazı bölgelerde 85 milyar doların üzerinde para değişimi yaparken nakit paraların değişiminin virüsün bulaşmasını engellemek adına yapıldığını açıkladı. (Dolaşımdaki paralar imha edilip yeni para basılıyor)

Çin Halk Bankası eski başkanı Lihui Li ise ülkede yaşanan bu durumdan dolayı kripto para ve bankaları daha fazla aktif kullanmak zorunda kalan Çin vatandaşlarının işini kolaylaştırmak, gelecekte nakit paraların kullanımını daha da fazla azaltmak için yönetimin dijital para üzerinde çalışmalarını çok daha hızlı yürütebilecek olduğunu açıkladı.

Çin yönetimi kripto para birimi veya diğer anıldığı adıyla dijital para birimini ne zaman çıkaracak olduğunu açıklamaktan çekiniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu