Haberler

Çin Halk Bankası: ICO ve STO’lara Yasadışı Erişim Fazla!

Çin Halk Bankası: Bir kez daha yasak olduğunu hatırlatıyoruz.

Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, ülke vatandaşlarının kripto paralara olan ilgisinin ötesinde ICO’lar ve STO’lara gösterdikleri yasal olmayan (yasadışı) ilginin sürekli artış eğiliminde olmasının engellenmesi ve gerekirse hükümet tarafından bu kişilerin yasaları yok sayması dolayısı ile cezalandırılması gerektiğini açıkladı. Çin Halk Bankası’ndan bir yetkilinin yaptığı açıklamada, STO’lar ve ICO’lar hedefteydi. Yetkili, ICO ve STO’ların Çin Halk Bankası tarafından yasaklandığını ve bunlara hala sahip olmaya çalışan kişilerin, haklarında yasal işlemler yapılabilecek olduğu ve giderek artan ilgiyi durdurmak zorunda olduklarını açıkladı.

ICO’ların ve STO’ların Çin’de yasak olduğunu bir kez daha hatırlatmak istediğini belirten yetkili, yasaklara tüm halk tarafından uyulması ve Çin hükümetinin kararlarına Çin sınırları içerisinde yaşayan ve ülke vatandaşı olan herkesin uyması çağrısında bulundu.

Hükümet Tepki Çekiyor

Çin hükümeti, kripto paralar konusunda uyguladığı baskıcı tavrı dolayısı ile sürekli olarak tepki çekmekte ve yasal olarak kripto paraların engellenmesi bile gündeme gelebileceği endişesini yaşayan ülke vatandaşları, kendi işlemlerinin Çin hükümetine göre yasadışı, kendilerine göre ise normal bir işlem olduğu görüşündeler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu