Haberler

Çin ICO Yasaklarını Kaldırmayabilir

Çin hükümeti neden ICO'ları yasaklıyor?

Çin hükümetinin ICO ve STO yasakları konusunda geri adım veya özgürlükçü bir adım atmayacak olduğuna yönelik beklentiler artış gösterdi. Bir süre önce Pekin yönetiminde ekonomi yetkilisi tarafından yapılan regülatör açıklamasında ICO ve STO’ların Çin’de yasak olduğu, ülke vatandaşları tarafından kripto paraları almak sadece önerilmezken, vatandaşların ICO ve STO’lara katılmalarının ve yeniden oluşturmalarının asla izin verilmeyen bir eylem olduğu belirtilmişti.

Yasal olarak Çin hükümeti kripto paraları henüz yasaklamadı ve sadece ICO’lar hakkında belirli bir takım yasaklar uygulamaya başladı. Bu yasaklar ICO alımını ve oluşturulmasını engellerken, STO’lar konusunda da yapılan açıklamada yasak olduğu ve bazı yaptırımları olduğu açıklanmıştı.

Çin Neden ICO’ları Engelliyor?

Çin’de ICO’lar bir güvenlik riski olarak görülüyor ve bu risk dolayısı ile hükümet ICO ve STO yasaklarını uygulamak istiyor. Buna rağmen ülkede vatandaşların belirli bir bölümü bazı yöntemleri kullanarak ICO’lara katılabiliyor ve bunu Çin hükümetinden tamamen gizli olarak yapabiliyorlar. Hükümet ise bu yolları sürekli olarak araştırıyor ve bulmaya yönelik adımlar atıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu