Haberler

Çin Kararı Verdi: Hong Kong’u Kendine Bağlıyor

ABD’nin uyarılarının doğru olduğu bugün ilk kez net olarak anlaşıldı. Çin yönetimi Hong Kong’ta yaşayan ve Çin karşıtı olanların Çin’de yargılanması ve cezalandırılması için tam evet oylaması ile beraber yeni yasayı kabul etti. Pekin rejiminin bu adımı Hong Kong’ta yeniden protestoları alevlendirmeye sebep olabileceği iddia edilirken, özellikle de kısa süre içerisinde 9 milyondan daha fazla Hong Kong vatandaşının bu yasaya karşı olduğu biliniyordu.

Başkent Pekin tarafından alınan bu kararın özellikle Hong Kong ekonomisin büyük oranda darbe olacağı, bölge ekonomisini büyük oranda çökertebileceği gibi konulardan söz ediliyor.

Aynı zamanda Hong Kong’un siyasi olarak da bundan sonra etkisiz olabileceği, bölge vatandaşlarının daha farklı ülkelerde yaşamaya başlayabileceğinden söz edilmekte. Çoğu yabancı şirketin finans merkezi olarak da bundan sonra Hong Kong’a alternatifler üretmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı