Haberler

‘Çin Kripto Para Borsalarını Baskı-Şiddet Yoluyla Kapatmaya Başladı’

Bitsoda, Akdex, Idax ve Btuex isimli Çin merkezli kripto para borsaları Çin yönetiminin ICO yasaklarının uygulanmaması sebebi ile ''yasalara uymadıkları'' gerekçesi ile kapatıldı.

Bitsoda, Akdex, Idax ve Btuex kripto para birimi borsalarının kapatılmasının hemen ardından yaşanan olaylar devam ediyor. Biss isimli kripto para birimi borsası 10 çalışanının sorgulanmaya başlamasının ardından yetkili güvenlik güçlerince ofisleri mühürlendiğini resmen ilan etti. Kripto para birimi borsalarına yönelik birçok baskı ve psikolojik şiddet uyguladığı iddia edilen Pekin yönetiminin bu konuda baskı ve şiddet yoluyla borsalardan istediğini alabildiği ve kripto paraları kullanmak isteyenleri dolaylı olarak ‘korkuttuğu’ iddia edildi.

Bir grup Çinli bu olaylar sonrasında ellerindeki kripto paraları satmak zorunda kalabileceklerini ve borsalara güvenemeyecekleri açıklamasını yaptı. Ülkede çok fazla sayıda insan Pekin’in kripto paralara yönelik baskı uyguladığını ve bu sebeple ellerinde mevcut kripto para birimlerini satış yapıp yapmamayla ilgili kararsızlık yaşadıklarını belirtmekteler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı