Haberler

Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazır

Yeni yasaklar!

Çin’de sunulan yeni öneri kripto para madenciliğinin yasaklanarak ülkede bundan sonra kimsenin kripto para madenciliği yapmaması ve mevcut kripto para madencilik çiftlikleri dahil tüm madencilik işlerine bir an önce son verilmesini kapsayacak. Bitcoin dahil tüm kripto paraların madenciliğinin yasaklanmasını isteyen Çin hükümeti, yasal sürenin yakın zamanda başlaması durumunda madencilik yapan Çin vatandaşlarına karşı bir dizi yasaklar uygulayarak yaptırımlara başlayabilir.

Bitcoin madenciliği ve kripto para madenciliği yapan kişilerin sayısının artması ve dünyanın madencilik havuzlarının %50 ve daha fazla kadarının Çin’de bulunuyor olması bu ülkenin kripto para madenciliği için çok önemli olduğunu ve yakın zamanda madencilik yasaklarının uygulanması sonrasında kripto para fiyatlarını kısa vadede düşürmesinin mümkün olabileceği iddia edildi.

Madenciliği neden yasaklamak istediği konusunda hazırlanan yasal teklif, Çin yönetiminin kripto paralar nedeniyle Yuan’ın itibarının azalması ve Yuan kullanımının azalmaya başlamasına sebep olabilecek ülkeden para kaçırma işlemlerini kolaylaştırmak gibi nedenler dolayısı ile kripto paralara uyguladığı yasakları kripto para madenciliğine de uygulayarak kripto paraların tamamen yasaklanmasına yönelik bir adım atma isteği bulunuyor.

Hindistan’ı takip ediyor

Çin hükümeti, Hindistan’da başarılı olarak uygulanan kripto para yasaklarının aynısını ülkede uygulamak için adım atıyor. Ülke, henüz kripto para birimleri konusunda yasakları kesin olarak uygulamasa da yakın zamanda düzenlenecek olan yasalar sonrasında ülkedeki kripto para birimi yasaklarının başlaması bekleniyor. Madencilik yasağının uygulanması uzun süreli olarak kripto paraları Çin vatandaşlarının ellerindeki kripto paraların tamamını çıkarırsa mümkün olabilir. Henüz bu konuda net bir açıklama olmadığı ve Pekin’den yapılacak yasa açıklaması beklendiği için kısa vadede kripto paraların fiyatının düşeceğini ifade etmek zor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu