blank
HaberlerKripto Para

Çin Kripto Paralar Üzerinde Etkisini Arttırıyor

Pekin yönetiminin kripto paralar üzerinde olan etkisini arttırmaya yönelik adımları Asya basınının dikkatinde. Kripto paraların neredeyse %50 oranını yöneten ve sahip olan Çin bu sayede kripto para piyasasını elinde tutan en büyük ülke konumunda olurken kripto paralara yön vermek, kripto paraların gelecekte ne kadar yükselecek veya düşecek olduğunu belirlemek konusunda vatandaşları ile asıl söz sahibi olarak gösteriliyor.

Bitcoin sahibi kişilerin yarısının Çin’de yaşıyor olması dolayısı ile yatırımcıların bu durumdan endişe duymalarının normal olduğu, Pekin yönetimince sert kararlar alınabilmesi, kripto paraların yerli para birimini geçme durumunun hissedilmesi durumunda anında müdahale edebilecek nadir ülkelerden bir tanesi olduğu iddia edildi.

Çin Çok Fazla İlgileniyor

Çin’de madencilik yapan kişilere izin veriliyor ve Bitcoin almak, satmak eğer ki yasalara aykırı bir şekilde yapılmıyor ise ve kara para aklama durumu mevcut değil ise hiçbir şekilde sorun olarak görülmüyor. Pekin yönetiminin de buradan yola çıkarak kripto paraları elinde tutmayı sürdürdüğü, Çinliler tarafından daha fazla Bitcoin stoklanmaya devam edildiği paylaşılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu