Haberler

Çin’de Madencilik Yapılan Tesis Yandı!

Innosilicon şirketine ait olduğu iddia edilen yangında binlerce madencilik cihazının bulunduğu tesisin yandığı açıklandı.

Pekin yönetiminin kripto para birimi madenciliğini yasaklayıcı kararları bir tarafta gündem olurken, son günlerde Çin’de yaşanan madencilik tesislerini vuran felaketler gündemde. Bu felaketlerin arkasında bir takım kundaklama olaylarının olup olmadığı merak edilirken, son tesiste çıka yangının büyük maddi hasara neden olduğu, ölü olmadığı ancak tesisin onarılamayacak şekilde ağır yandığı açıklandı. Bundan birkaç hafta önce ise yine Çin’de bir madencilik tesisinde sel baskını vakası yaşanmış ve tesisteki cihazlar kullanılamaz hale gelmişti.

Çin’de bu tür olayların sadece madencilik tesislerinde değil, farklı büyük devasa tesislerde de yaşandığı biliniyor. Pekin ve yerel yönetimler bu konuda fabrikalarda can güvenliğini sağlamaya yönelik adımlar atarken işçilerin saatlerce çalıştırılması sonrasında gözden kaçan ufak görünen detayların bu tür felaket olaylarına yol açtığına inanılıyor.

Madencilik tesisleri soğutulmalı

Madencilik tesislerinin soğutulmaması durumunda aşırı ısınmaya bağlı sebepler nedeniyle tesislerin alev alabilecek olduğu konusunda madencilik şirketleri sürekli olarak uyarıyor. Binlerce madencilik cihazının aşırı ısı yaydığı ve bunun bazı kolay tutuşabilecek ürünlerin yanması ile büyük yangınlara sebep olabileceği belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu