Haberler

Çin Madencilik Yasaklarını Neden Tam Uygulamıyor?

Pekin karar vermek konusunda gecikiyor.

Nexo

Pekin yönetimi kripto para madenciliği yasaklarını uygulasa bile tam olarak bu yasakları hiçbir zaman uygulamadı. Çin’de kripto para birimi madencilerine yönelik baskılar devam ediyor olmasına rağmen henüz hiçbir yatırımcı ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalmadı. Yerel Pekin merkezli gazeteler ve internet siteleri kripto para madenciliği yasaklarının henüz tam olarak Çin vatandaşlarından bir karşılık bulmadığını ve yasaklar nedeniyle kripto para madenciliğini bırakan Çinlilerin sadece devasa oranlarda madencilik yapan kimseler olduklarını, bunlarında genellikle farklı Batılı ve gelişmiş, insan haklarının çok iyi düzeyde tutulduğu ülkelere gittiklerini ve Çin’i terk ettiklerini yazıyor*

Kripto para madenciliği yasakları hakkında Pekin yönetimide yakın zamanda açıklanan bu yasakların uygulanıp uygulanmadığını denetlemek konusunda belirli bir kritere sahip değil. Ekiplerin bu konuda denetim yapabilmesi için çok sayıda insana ihtiyacı var ve bu Pekin için daha büyük ekonomik kayıp demek.

Bu sebeple Pekin’in %100 kripto paralara dair yasakları uygulaması yakın vadede pek fazla mümkün olabilecek gibi görünmüyor ve giderek daha değişik sonuçlar alınıyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı