Haberler

Çin Merkez Bankası: Biz Sadece Dijital Yuan Üretmek İstedik

Çin Merkez Bankası kıdemli yetkilisi Ma Changchun, ülkesinin yeni kripto para birimi olması beklenen dijital para birimi ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Kripto para birimi yatırımcıları giderek artan Çin Merkez Bankası’na ait kripto para haberlerini duymaktan artık adeta ‘sıkıldı’. Yatırımcılar bir ülke hakkında bu kadar fazla kripto para haberi çıkmasının ardında yatan sebepleri ararken, bir yanda ise Çin’in kripto para üretirse onu satın alıp alamayacak oldukları konusunda soru işaretlerine yanıt bulmak istiyorlar.

Çin görünen o ki kısa vadede bu kripto parayı çıkarmayacak, çıkarsa bile halkın kullanımına hemen sunmayacak. Çin Merkez Bankası kıdemli yetkilisi Ma Changchun, konu hakkında kendilerinin Bitcoin gibi bir kripto para üretmeyecek ve sadece normal değere sahip ancak Blockchain teknolojisinden yararlanan dijital Yuan (Çin’in para birimi Türkiye’de olan Türk Lirası gibi) istediklerini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu