fbpx
Blockchain

Çin Merkez Bankası Blockchain Ekibini Geliştiriyor

Çin Merkez Bankası uzman arıyor.

Çin Merkez Bankası’nın kripto para yasaklarında başarılı olamadığı ancak bazı yasaklarından dolayı birçok farklı konuda sorunlarla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Ülkede Çin Merkez Bankası yeni bir takım uzman arayışına girmesinin ardında yatan ise Blockchain teknolojisi geliştirmede bankaya destek olacak ve bankanın çalışmasında başarı elde edilmesine imkan verecek olan çalışmalar yapabilecek uzmanlar arıyor.

Blockchain hakkında henüz sınırlı sayıda uzman var ve bunun nedeni bu teknolojinin yeni olması. Bazı uzmanlar bile Blockchain teknolojisi konusunda tam ve kesin bir bilgi sahibi değil. Büyük bölümü uzmanlardan oluşması gereken Çin Merkez Bankası ekibinin bu konuda yeni çalışanlar için eğitim programları ile destek kapsamını da genişletmesi mümkün.

Banka Blockchain teknolojisi hakkında neden dolayı bu kadar ani bir kararla Blockchain teknolojisi uzmanları aramaya başladı bu konuda henüz yapılmış bir basın açıklaması yok.

Çin Merkez Bankası nitelik bakımından kimlerin işe alınabileceği konusunda Blockchain teknolojisi hakkında üst düzey bilgi sahibi olan yetişkinlerin bankaya belirli yollar aracılığı ile başvurabilecek olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı