Haberler

Çin Merkez Bankası: Dijital Yuan İçin Tarih Bulunmamaktadır

Çin Halk Bankası başkanı Yi Gang, kendisine sorulan dijital Yuan ile ilgili net bir tarih bulunmadığını açıkladı.

Bir süredir tüm dünya Çin Halk Bankası başkanı Yi Gang’ı yakından izliyor. Bunun sebebi özellikle Çin’in kendi para birimi olan Çin Yuan’ını dijital para birimine çevirecek ilk ülke olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bunun ülkede ne gibi etkileri olacağı merak konusu olduğundan dolayı özellikle birçok ülke tarih olarak Çin’in ne zaman dijital parasını çıkaracak olduğunu merak ediyor.

Göründüğü kadarıyla corona virüsü nedeniyle testlere ara veren banka, şimdilerde testleri yeniden hızla yürütmek isterken bunda başarılı olup olamayacak olduğu ise merak konusu oluyor.

Çin Halk Bankası başkanı Yi Gang’a göre ise dijital Yuan ile ilgili net bir tarihleri yok ve haritanın ne zaman tamamlanacak olduğu konusunda herhangi bir ideal tarihleri de bulunmuyor. Bunun sebebini daha fazla geliştirme ve test yapmaya bağlayan Gang, “dijital Yuan’ı geliştirmek, test etmek gerekiyor” diyerek soruları yanıtladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu