Kripto HaberleriHaberlerÇin Merkez Bankası Eski Yetkilisi: Çin Dijital Para Birimi Çalışmalarını Tamamladı!

Çin Merkez Bankası Eski Yetkilisi: Çin Dijital Para Birimi Çalışmalarını Tamamladı!

Takip et

Dünyanın bugün bu durumda olmasının sebebi olarak gösterilen corona virüsünün çıkış noktası olarak bilinen Çin’de merkez bankası gelebilecek olası ambargo ve yaptırımlara karşı çok ciddi adımlar atıyor. Çin Halk Bankası eski bir üst düzey yetkilisi, ülkenin dijital para birimi çalışmasında ilk adımların ardından bugün artık mimari çalışmaları tamamladığını ve dijital parasının altyapısının tamamen hazır olduğunu iddia etti.

Çin Halk Bankası Sosyal Güvenlik Fonu Ulusal Konseyi Eski Başkan Yardımcısı Wang Zhongmin, “Çin yönetimi dijital parasını her an hazır edebilecek durumda ve her an halka sunabilecek durumda tutmak istiyordu ve bunda başarılı oldu da” dedi.

Bugün için dijital para çıkarmak ve ne zaman çıkaracağı sorularına asla yanıt vermeyen Çin yönetimi, özellikle merkez bankasını kontrol altında tutan Pekin yönetiminin bu konuda karar verene kadar dijital parasını açıklamaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları