HaberlerKripto Para

Çin Merkez Bankası: Henüz Kendi Dijital Paralarımızı Üretmedik!

Çin Merkez Bankası henüz kendilerinin bir kripto para üretmedikleri ve böyle bir yetki de vermediklerini belirtti.

Kripto para ürettiği veya üretme aşamasında olduğu iddia edilen Çin Merkez Bankası’ndan açıklama yapıldı. Pekin destekli olarak birçok bankanın mevcut olduğu Çin’de kripto para baskısı uygulansa da insanlar bu konuda baskıların üzerinden gelmeyi bir şekilde başarabiliyor. Teknoloji üretimi konusunda ABD ile sık sık sorunlar yaşayan ve Başkan Trump tarafından ”Çin bizimle anlaşmak için yalvarıyor” haberlerine konu olan ülke ABD ile anlaşmaması durumunda ekonomik olarak büyük bir ambargo altında kalabilir ve bugünde bu sebeple milyarlarca doları kaybetmeye devam ediyor.

Çin Merkez Bankası ise Libra’ya rakip olması beklenen kripto para birimi üretmesi beklenen bir merkez bankasıydı ki bugün resmi olarak böyle bir girişimde henüz üretim olarak bulunmamış olduklarını belirtmesi medyada bazı kimselerin ”Çin kripto para üretti” tezlerini çürütmeye yetti. Pekin yönetimi izin vermeden Çin Merkez Bankası’nın kendi başına karar almasının mümkün olmadığı, Pekin tarafından onay görmezse merkez bankası yetkilileri ne kadar ‘desteklese’ bile dijital bir yerli kripto para birimi üretilmesinin mümkün olmayacağı Çin için çok net.

Her ne kadar şu an için üretilmiş bir kripto para olmasa bile 2020 yılı içerisinde testlerin başlayacağı ve piyasaya resmi açıklamaların duyurulacağı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu