Haberler

Çin Merkez Bankası Yöneticisi: Dijital Yuan Milyonlarca Kez Test Edildi Ve Sonuç…

Çin Merkez Bankası (PBoC) yöneticisi Yi Gang, dijital yuan hakkında açıklama yaptı.

Çin Merkez Bankası (PBoC) yöneticisi Yi Gang, dijital yuan projesinin bugüne kadar 4 farklı bölgede 4 milyondan daha fazla kez test edildiğini ve bugüne kadar yapılan test programı kapsamında 299 milyon dolardan daha fazla işlemin dijital yuan ile yapıldığını açıkladı.

Dijital yuan projesinde bugüne kadar bazı zorluklar olduğunu ancak son pilot program kapsamında herhangi bir projeyi durdurmaya neden olacak gizlilik, güvenlik ve süreklilik engelinin ortaya çıkmadığı açıklandı. Çin’in tüm dünyada ilgi çeken ancak birçok soru işaretine neden olan son projesinin ne zaman Çin halkının kullanımına sunulacağı bilinmiyor.

Dijital yuan projesi birçok şirket tarafından kullanılacak ve bu şirketler arasında Alibaba gibi şirketlerin olacağı tahmin ediliyor. Kullanıcıların dijital yuan ile ödemeleri temassız ve daha kısa süre içerisinde yapabilecekleri bir ortam yaratılmaya çalışılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu