bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerÇin Merkez Bankası'nın Dijital Yuan'ı 4 Bölgede Test Edeceği İddia Edildi

Çin Merkez Bankası’nın Dijital Yuan’ı 4 Bölgede Test Edeceği İddia Edildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda çok dikkat çeken Çin Merkez Bankası yönetiminin dijital Yuan hamleleri bölgenin ve dünyanın geri kalan çoğu ülkesinin dikkatinde. Çin Merkez Bankası yönetimi dijital Yuan hakkında net bir açıklama yapmış değil ancak üst düzey bir yetkili şimdilik programın kapalı bir şekilde yürütülmeye devam edeceğini ve 4 bölgede test edilmesi beklentisi olduğunu açıkladı.

Pekin yönetiminin özel önem verdiği iddia edilen dijital Yuan’ın aslında ülkede ekonomik anlamda büyük bir fark yaratmayacağı biliniyor. Dijital paralar ülke ekonomilerinde çok büyük kalkınmalara yol açmayacak, aynı zamanda batmış ve bitmiş olan ekonomileri kalkındırmayacak.

Ancak dijital Yuan ve diğer ülkelerin dijital paralarının ödemelerde kolaylık, basım maliyetlerini azaltmak ve benzer faydalar ve halk için büyük kolaylıklar yaratacağı biliniyor. Aynı zamanda para transferleri konusunda da olumlu sonuçlarının olabileceği belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları