Haberler

Çin Merkez Bankası’nın Dijital Yuan’ı 4 Bölgede Test Edeceği İddia Edildi

İddialara göre Çin Merkez Bankası, dijital para birimini 2022 Kış Olimpiyatları'nın yapılacak olduğu 4 bölgede test edecek.

Son zamanlarda çok dikkat çeken Çin Merkez Bankası yönetiminin dijital Yuan hamleleri bölgenin ve dünyanın geri kalan çoğu ülkesinin dikkatinde. Çin Merkez Bankası yönetimi dijital Yuan hakkında net bir açıklama yapmış değil ancak üst düzey bir yetkili şimdilik programın kapalı bir şekilde yürütülmeye devam edeceğini ve 4 bölgede test edilmesi beklentisi olduğunu açıkladı.

Pekin yönetiminin özel önem verdiği iddia edilen dijital Yuan’ın aslında ülkede ekonomik anlamda büyük bir fark yaratmayacağı biliniyor. Dijital paralar ülke ekonomilerinde çok büyük kalkınmalara yol açmayacak, aynı zamanda batmış ve bitmiş olan ekonomileri kalkındırmayacak.

Ancak dijital Yuan ve diğer ülkelerin dijital paralarının ödemelerde kolaylık, basım maliyetlerini azaltmak ve benzer faydalar ve halk için büyük kolaylıklar yaratacağı biliniyor. Aynı zamanda para transferleri konusunda da olumlu sonuçlarının olabileceği belirtilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu