BlockchainHaberler

Çin Merkezli Blockchain Geliştiricisi Türkiye’ye Geliyor!

Türkiye'ye kripto alanında yatırımlar gelmeye devam ediyor.

Çin’de blok zincir teknolojisinin kamusal ve özel alanlarda kullanımını ülke genelindeki geliştirmek amacıyla kurulan BSN, Türkiye ve Özbekistan’a genişleme kararı aldı.

BSN projesini geliştiren Red Date Technology, Hong Kong ve Makao portallarından sonra 3.portalını Türkiye’de 4’üncüsünü ise Özbekistan’da başlatmak için anlaşma yaptığını duyurdu.

Açıklamaya göre yeni açılacak portalların Aralık 2021’de faaliyete geçmesinin planlandığı belirtildi.

BSN, Türkiye’deki portal için 2006 yılında kurulan ve Türkiye ile Çin arasında önemli ekonomik işbirliği merkezi haline gelen Türk Çin İş Eşleştirme Merkezi (TUCEM) ile anlaşma imzaladı.

Red Date şirketi Türkiye ve Özbekistan’da blok zincir hizmeti (BaaS) sunan BSN portalının tek operatörü olacak.

Yeni BSN portallarında Ethereum, Algorand, EOS, Polkadot, NEO, Tezos ve Corda gibi blokzincir uygulamaları da entegre edilmiş durumda. Ayrıca BSN platformunda Amazon Web Hizmetleri, Google ve Microsoft Azure dahil birçok hizmet de destekleniyor.

Red Date şirketi yeni portalların hedefinin daha uygun maliyetli blok zincir geliştirmeyi amaçladığını söyledi.

Şirketin CEO’su Yifan He, konu ile alakalı “Türkiye uzun süredir Asya ile Avrupa arasında köprü rolünü üstleniyor ve bu BSN’nin Asya dışındaki ilk portalını orada açma kararı için çok uygun” dedi.

TUCEM başkanı ve BSN Türkiye Başkanı Mehmet Akfırat ise BSN’nin Türkiye portalının ülkede sosyal ve finansal kalkınmaya katkıda bulunacağını ifade etti.

CEO, BSN’nin yeni portallar için görüşmeler yaptığını belirterek, BSN’nin herhangi bir portalı yönetmediğini hepsinin ortakları tarafından işletildiğini ifade etti.

Kasım ayında Güney Kore’de yeni portal başlatma hazırlığında olan BSN, tüm dünyaya genişlemeyi hedefliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu