Haberler

Çin Milyarlarca Dolarlık Kripto Para Sahibi Vatandaşlarını İzliyor Olabilir Mi?

Hong Kong basınında kripto para birimi sahiplerinin Çin tarafından izlenip izlenmediği geçmişte olduğu gibi bugünde tartışılıyor.

Kripto para yatırımcılarının sayısının büyük farkla 1. sırada olduğu Çin Halk Cumhuriyeti’nde insanlar kripto paralara çok fazla ilgi duyuyorlar. Bitcoin fiyatı giderek artıyor ve kripto para birimi sahibi yatırımcılar fiyatın artmasını ve düşüşlerini takip edip satın alımlar yapıyorlar. Çin yani Pekin yönetimi ise kripto para birimleri konusunda her politikada olduğu gibi kripto para sahiplerini izlemek, haklarında daha çok bilgi sahibi olabilmek ve daha fazla sayıda insanın kripto paralara bakış açılarını öğrenmek için hareket ediyor.

Washington yönetiminin uyarılarına rağmen Hong Kong’ta eylemlere devam eden Çin yönetimi Hong Kong vatandaşlarının kripto para aldığını da biliyor. Hong Kong ekonomik olarak bağımsız olduğu için yatırımcıların hesaplarına dokunulması mümkün olmasa da Hong Kong vatandaşları kripto paralarının güvenliği için ABD, İngiltere ve Avrupa merkezli kripto para borsalarını tercih ediyorlar.

Çin’in kripto para birimi borsalarını da izlemeye çalıştığı ve bu konuda girişimlerinin olabilecek olduğu iddia edilmekte. Resmi makamlar ise kripto paraların izlenip izlenmediği, veya böyle girişimlerin olup olmadığını açıklamadı.

*Kripto paraları direkt olarak izlemek mümkün olmasa da banka hesaplarındaki eylemlere göre izleyebilmek ve borsalardan bilgi alarak izlemek Çin için mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu