Blockchain

Çin Parlamentosu Üyesi: Blockchain Geliştirme Fonu Kurulmalı

Çin Parlamentosu üyesi veya Ulusal Halk Kongresi üyesi Tan Jieqing, Çin'in derhal bir fon oluşturması gerektiğini açıkladı.

Çin Parlamentosu üyesi veya Ulusal Halk Kongresi üyesi Tan Jieqing, yaptığı konuşmasında Çin’in en kısa süre içerisinde zincir teknolojisi geliştirme fonu kurması gerektiğini, ülkenin buna fazlasıyla ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bir süredir devam eden tartışmalar Çin’de zincir teknolojisinin geleceğine şekil verirken, özellikle de Pekin yönetiminin kısa vadede daha büyük adımlar atmasının beklendiğine değiniliyor.

Bir süredir kripto para birimleri konusunda yeni hiçbir adım atmayan Çin yönetimi, bugünlerde ise zincir teknolojisi konusunda her attığı adım ile başta ABD ve Asya olmak üzere tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Jieging’e göre ise bu adımlar yeterli değil ve daha büyük adımlar atılması gerek. Bu adımlar arasında zincir teknoloji geliştirme fonu kurularak iyi projelere adım atılması, destek verilmesi ve bunların daha da büyümesine izin verilmesi gibi konularda destek verilmesi öneriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı