Haberler

Çin Polisi Evlere Girdi! 7.000 Madencilik Cihazına El Konuldu

Pekin yönetimi sert yüzünü özellikle kendi vatandaşlarına her zaman için göstermeye devam ediyor.

Pekin, uzun süredir ülkede yaşanan madencilik vakalarına bir yenisini daha diğerinin üzerinden çok uzun süre geçmeden ekledi. Tangshan şehrinin Kaiping Bölgesi’ndeki 70.000 ev, 3.000’den fazla ticarethane ve diğer birçok alanın fazla elektrik tüketimi nedeniyle incelemeye alındığı ve polislerin bölgede aramalar yaptığı, evlere ve ticarethanelere baskınlar düzenleyerek buralarda yasadışı madencilik yapılıp yapılmadığını kontrol ettiği iddia edildi.

7.000 kripto para birimi madencilik cihazına el konulduğunu açıklayan Çin polisi, Devlet Elektrik Enerjisi Dairesi tarafından yapılan resmî ihbardan hemen sonra harekete geçti.

Şebekelerden alınan enerji fazla olunca devlet dairesi bu durumun madencilik nedeniyle olduğunu hemen anladı ve daha önce bilinen konu olduğu için baskınlar sonucunda madencilerin cihazlarına el konularak haklarında yasadışı işlem yapmak suçlaması ile suç kaydı açıldı. Çin’de insan hakları ihlalleri sık yaşanırken insanlar uzun bir zaman sadece birkaç dolar için çalışmak zorunda kalıyorlar. Öyle ki Başkan Xi, kendisini ömür boyu başkanlık divanında tutacak kararlara imza attırdığı haberleriyle gündeme gelmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu