Haberler

Çin Polisinden Operasyon: 12 Sahte Huobi Yetkilisi Tutuklandı!

Çin polisi kendilerini Huobi yetkilisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 12 dolandırıcıyı tutukladıklarını açıkladı.

Çin’de polis ekipleri bir süredir izledikleri dolandırıcılara operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda sahte Huobi yetkilileri kısa süre içerisinde ekipler tarafından yakalanırken, özellikle de bir süredir devam eden dolandırıcılık olaylarının Huobi borsasına da zarar verdiği iddia edildi.

Ortaya çıkan bilgilere göre gerek dijital, gerek ise sosyal hayatta kendilerini Huobi yetkilisi olarak tanıtan, başta Çin vatandaşları olmak üzere kripto para yatırımcılarını dolandırmak isteyen 12 dolandırıcının Guangdong eyaletinde yakalandıkları açıklandı.

Tek Bir Kişiden 470 Bin Dolar Çaldılar

WeChat üzerinden kurban arayan 12 kişi tek bir kurbandan 470 bin dolar çaldı ve daha onlarca kurbanlarının olduğu düşünülüyor. Özellikle kısa süre içerisinde Çin polisinin çetenin bağlantılarınıda araştırması bekleniyor.

Çin’de başkent Pekin hükümeti bu tür olaylarda mahkemelerin en ağır cezaları vermesini istiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı