Haberler

Çin Ticaret Bakanlığı: Dijital Yuan Programını Genişleteceğiz

Çin Ticaret Bakanlığı, dijital yuan programını genişleteceklerini bildirdi.

Washington yönetiminin baskı ve yaptırımları karşısında çok ciddi köşeye sıkışan Pekin yönetimi bu dönemde yeni adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle Hong Kong’a yönelik yeni yaptırımlar uygulamaya başlayan Washington yönetiminin Pekin’e uzun vadede trilyonlarca dolar zarar verebileceği tahmin ediliyor. Pekin yönetimi ise sürekli olarak ekonomik anlamda genişlemek, gelişmek adına yeni adımlar atıyor ve bu adımların en sonuncusu dijital yuan pilot programı olarak görülüyor.

Dijital para birimi test programını farklı eyaletlere yayacak ve daha fazla sayıda Çinlinin bu programa katılmasını talep edecek olan Çin Ticaret Bakanlığı, bu konuda pilot programdan daha fazla fayda sağlayabilecek olduklarına değindi.

Henüz dijital yuan pilot programı herkes için açık olmasa da gelecekte Çin’de sadece dijital para biriminin kullanılması öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu