Haberler

Çin Ve Hong Kong Arasındaki Gerginlik Kripto Paralara Yansıdı!

Hong Kong olası bir müdahalede sorunlar yaşayabilir.

Nexo

Hong Kong son zamanlarda Çin nedeniyle çok zor günler yaşıyor. Milyonlarca insan sokaklarda protestolar yapıyor ancak baş yönetici Çin’in Pekin yönetiminden desteğini aldığı için kendi halkının isteğine rağmen istifa etmiyor. Bununla da kalmayarak bazı siyasilerin protestocuların üzerine karşı sopalarlar saldırması için paralı gruplar tuttukları iddia ediliyor. Tüm bunlar yaşanırken protestolar hiçbir zaman sona ermiyor ve yönetimin Çin’e iade yasası hakkında gerekli adımları derhal atarak bu yasayı tamamen kalıcı bir şekilde iptal etmesi isteniyor.

Hong Kong’a olası Çin müdahalesi durumunda bölgenin uluslararası sorunlar yaşayabilecek olduğu, Çin’in ise bu nedenle bazı olası yaptırımlara maruz kalabileceği için hiçbir müdahalede fiziksel olarak bulunamadığı belirtiliyor. Ancak özerk bölgede kripto para birimleri son birkaç gündür geçmişe göre çok daha fazla talep görmeye başladı. Milyonlarca insan kripto para satın aldı ve bunu yaparken Hong Kong bankalarında olan paralarını farklı ülkelerdeki kripto para borsalarına aktarmaya başladı.

Halk, Hong Kong bankalarındaki paraları çekmek, devlet bankaları yerine özel bankaları tercih etmek, hükümet ile iş yapmamak gibi bir takım adımlar atmak konusunda istekli.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı