Kripto HaberleriHaberlerÇin Yönetimi Acımıyor: Kripto Para İşlemi Yapan 4.000 Kişinin Banka Hesabı Kapatıldı!

Çin Yönetimi Acımıyor: Kripto Para İşlemi Yapan 4.000 Kişinin Banka Hesabı Kapatıldı!

Takip et

Çin yönetimi bir süredir kripto para yatırımcılarına baskı uygulamayı azaltmış gibi görünmüş ancak tam tersi bu konuda daha büyük bir baskı ile gelebileceği iddialarına sebep olmuştu. Nitekim bugün öyle de oldu. Çin polisinin 8 Haziran’da 4.000 kripto para birimleri ile ilgili bağlantılı işlemler yapan Çin vatandaşının hesabını haber vermeksizin aniden kapattığı ve incelemeye aldığı öğrenildi.

Yasadışı işlemler olarak sebep gösterildiği iddia edilen banka hesabı sahipleri arasında bir büyük perakende satıcısının olduğu, konu ile ilgili yerel Çin güvenlik güçlerince hesabı kapatılan 4.000 Çin vatandaşına herhangi bir bilgi verilmediği ve hesapların ne zaman açılacağı, açılıp açılmayacak olduğu konularında bilgi vermedikleri iddia edildi.

Çin yönetimi kripto para yatırımcılarını engellemeye, üzerlerinde baskı kurmaya dönük adımlar atarken bu durumun tazminat davaları sürecinde çok daha fazla artması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları