Haberler

Çin’de Başkan “Savaşa Hazır Olun” Dedi, Yatırımcılar Güvenilir Varlıklara Dikkat Çekti

Çin Devlet Başkanı Xi, bugün Şenzen olarak bilinen önemli ticaret şehrinin 40. yıldönümü nedeniyle deniz piyadelerini ziyaret etti.

Washington (ABD) yönetiminin kısa süre önce Tayvan’a yönelik yeni silah satışları gerçekleştirilecek olduğunu açıklamasının ardından anakara Pekin’den (Çin) tepki geldi. Tayvan’ın Çin’in denizaşırı toprağı olduğunu dile getiren Pekin yönetimi “ABD bu satışları derhal durdurmalı, Tayvan ile tüm askeri ilişkileri derhal kesmelidir!” açıklaması gelmişti.

Bugün ise Çin Devlet Başkanı Xi, deniz piyadelerine aylar önce yaptığı “savaşa hem zihnen, hem fiziken hazır olun!” uyarısında bulundu.

“ABD’ye Karşı Mı Savaşacaksın?”

Çin’de çok sayıda haber kaynağında son dakika olarak geçen bu haberler üzerine kripto para yatırımcıları başta olmak üzere çok sayıda yatırımcı Çin Yuanı’nın daha fazla değer kaybedecek olduğunu ve bu tedirgin edici açıklamaların yatırımcıları Yuan yerine altın, dolar ve son çare olarak Bitcoin gibi yatırımlara yönlendirdiğine değindi.

Devlet Başkanı Xi’nin bu tür açıklamalara son vermesini isteyen çok sayıda yatırımcı ise “ABD’yi karşına alırsan Çin’i bitirirsin. Bu tür hayallerden vazgeç!” diyerek Xi’ye seslendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu