Haberler

Çin’de Bir Kripto Para Yatırımcısı İntihar Etti

Yeni bir kripto para intiharı gündeme bomba gibi düştü.

Çin dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olarak adından söz ettiriyor. Çin’de ekonomi iyi olsa da halkın ekonomisi kötü. Halk birçok ekonomik sıkıntı ve yüksek saatler çok düşük sadece gıdaya yetecek maaş ile çalışmak zorunda kalıyor. Ülke nüfusu çok fazla olduğu için dünyanın en fazla kripto para sahibi insan sayısının da ilk 3 arasında Çin’de bulunduğu tahmin ediliyor.

Hui Yi 16.2 milyona yakın para kaybetti. Dolar olarak anılan bu para tam 2000 Bitcoin’e eşit ve adamın bu parasının tamamının kendisine ait bir para olmadığı, 100x kaldıraçlı ticari kripto para işleminde tüm parayı piyasaya sürmesi sonucunda kaybettiği açıklandı.

Bazı kaynaklar ise aslında adamın 182 bin dolar kaybettiğini, ticari işlem boyutunun ise 16.2 milyon dolar olduğunu iddia etti. Bu kadar yüksek paranın yanında 182 bin dolar çok düşük görünse de Hui Yi bu sebeple veya başka bir sebeple canına son vermeyi tercih etti. Çin güvenlik güçlerinin konu hakkında acil olarak soruşturma başlattıkları ve ticari işlemleri incelemek üzere ilgili yetkililerin devrede olduğu açıklandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu