Haberler

Çin’de Bitcoin Vahşi Hayvan Ticaretinde Kullanılmaya Başladı!

Pekin yönetiminin vahşi hayvan tüketimini yasaklaması ülkede bazı kimseleri durduramadı.

Pekin yönetiminden kısa süre önce yapılan açıklamada ülkenin coronavirüs salgınına yol açmasına sebep olan vahşi hayvan tüketiminin yasaklanması yönünde BM, WHO ve ABD’nin uyarılarına dikkat edilecek olduğu açıklanmıştı. ABD ve WHO tarafından yapılan açıklamaların yanında BM tarafından da vahşi hayvan pazarlarının derhal kapatılması uyarıları yapılmış, Pekin yönetimi ise gerekli adımları atacak olduğuna dair mecburen söz vermek zorunda kalmıştı.

Bugün vahşi hayvan üreticilerinin elinde olan tüm hayvanları para karşılığı alacak olan Pekin 1.6 milyar yuan değerinde bir fon ayırdı ve bu fon sayesinde satılması yasak olan vahşi hayvanları çiftçilerin ellerinden almaya başlayacağını duyurdu. Ancak bazı Çinliler, başta bambu faresi olmak üzere misk kedisi gibi canlıları Bitcoin karşılığında satın almak istediklerini, bu sayede yetkililere yakalanmayacak olduklarını dile getirmeye başladı. Bazı çiftçilerin gelecekte bu konuda Bitcoin’i daha aktif kullanacağı tahmin edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu