Haberler

Çin’de Blockchain Üzerinden 48 Milyon Dolar Vurgun

Çin’de yaşanan olay dolandırıcılık olaylarının sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yaşandığını gözler önüne serdi. Türkiye’de Çiftlik Bank vakasından hemen sonra birçok kullanıcı yatırımlarının boşa gitmesi sonucunda yargı yoluna başvurmuş ancak buradan da kendilerine olumlu sonuç verilmemesi üzerinde alacaklarını ne zaman alacak olduklarını sormaya başlamıştı. Türk yargısı henüz daha Çiftlik Bank konusunda kararını vermemiş olmasına rağmen Maliye Bakanlığı harekete geçmiş ve Çiftlik Bank benzeri sistemlerin tamamen engellenmesine yönelik yeni adımlar atılmıştı.

Ağzı yanan sözde yatırımcılar ise kendilerine paralarının geri ödenmesi adına Mehmet Aydın‘a ulaşmaya çalışmış, Mehmet Aydın ise dolarları ile birlikte video çekerek internet üzerinden sözde yatırımcılar ile dalga geçmişti.

Kar Vaadi İle Dolandırdılar

Çin’de ise blockchain temelli bir kripto para sistemi üzerinden yapıldığı öğrenilen vurgunun değerinin tam 48 milyon dolar olduğu ve 3.000 kullanıcının bu sistemden dolayı milyonlarca dolarlık para kaybı yaşadıkları açıklandı. Çin Polis Teşkilatı yetkilileri ise olayla ilgili soruşturma başlattıklarını, bu tür sistemlere güvenilmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Olayın Çinli dolandırıcılar tarafından gerçekleştirildiği doğrulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu