Bitcoin

Çin’de Corona Önlemleri: Temassız Ödemeler Arttı, Bitcoin’e Talep Normal

Çin hükümetinden ard arda yapılan açıklamalarda ülkede corona virüsünün azalma eğilimi gösterdiği, corona virüsü olan ülkelere seyahat edilmemesi uyarısı yapıldı.

Anakara Pekin yönetiminden yapılan açıklamada ülkede vatandaşların corona virüsüne yakalanma oranlarında beklenen düşüşlerin görüldüğü, anakara Pekin yönetiminin bu konuda vatandaşlara evde kalmaları, dışarıda yapacak oldukları ödemelerde ise temassız ödeme seçeneklerini kullanmaya devam etmeleri çağrısında bulunuldu.

Pekin’de bir süredir ciddi tedbirler alınarak şu adama salgın kontrol altına alınmış görünüyor. Ülkede kripto para yatırımcıları son dönemde yaşanan düşüşe rağmen Bitcoin’e talepleri normal düzeyde devam ettirirken, beraberinde ise bazı kimseler ülkede Bitcoin’e yönelik satın alım adımlarını azaltmış, satış yollarını tercih etmeye başlamıştı.

Döviz kuruna ilginin yükseldiği Çin’de, kısa süre içerisinde nakit paraya ilginin daha fazla artması şu aşamada normal ve doğal bir durum olarak görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu