Haberler

Çin’de COVID-19 Azalıyor: Pekin Yönetimi Ekonomiyi Düzenleyecek Mi?

Pekin yönetimi 3 ay kadar kısa süre içerisinde hiç beklemediği kadar yüksek harcamalar yapmak zorunda kaldı.

Çin Başkanı Xi, ülkede yaşanan corona virüsü salgını süresi boyunca çalışmaların durdurulması, karantina uygulanması gibi konularda yeni adımlar atmıştı. Başkan Xi, vatandaşlarının nakit yerine banka kartları ve dijital ödemeleri kullanmasını önerirken bir taraftan ise ülkede milyarlarca dolarlık kayıp yaşanması üzerine hükümet yönetimi harekete geçmişti.

Donald Trump yönetiminin aşırı büyük ekonomik yaptırımları ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde bir de üzerine salgınla boğuşan ve tüm dünyadan tepki gören Pekin yönetimi, Wuhan’ın salgından arındırılmasından sonra diğer bölgelerde de başarılı olmaya çalışıyor.

Bu salgından hemen sonra Çin’den çıkacak olan şirket sayısının son derece fazla olabileceği riskine karşılık yatırım teşviklerinin artırılması, daha fazla ekonomik karar alınması bekleniyor. Bu kararlar arasında Çin’in kripto para birimleri ile ilgili kararlarda alabileceğine yönelik bu dönemde bazı beklentiler mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu