Haberler

Çin’de Devlet Destekli Korsanlar Türkiye’yi Hedeflerine Koydu!

Çin devleti destekli siber saldırganlar ile ilgili rapor yayınlandı.

En büyük siber saldırganların bulunduğu ülkeler arasında birinci sırada yer alan Çin, bu konularda rakiplerine hiç şans tanımıyor. ABD dışında siber saldırı konusunda Rusya ve Çin dünyanın en büyük 2 gücünü oluşturuyor ve yayınlanan rapor Çin’in siber saldırganlarının Türkiye dahil onlarca farklı ülkeyi hedef tahtasına koyduklarını ve kripto para şirketlerine siber saldırı düzenlemek istediklerini gösteriyor.

Pekin merkezli siber saldırganların devlet tarafından destekleniyor olması, kimliklerinin bulunmasının Türkiye ve birçok ülkeden mümkün olmaması gibi nedenler korsanların rahat hareket etmesinin bir nedeni. Bitcoin ve altcoin borsalarına saldırmak için harekat planı uygulayan Çin devlet destekli korsanlarına bu konuda görünüşe göre talimatlar verdiği iddia ediliyor.

Çin’in kripto para şirketlerine siber saldırılar düzenlenmesini istemesi birçok ülke için aktif bir tehdit iken, bunun önüne geçebilecek herhangi bir sistem yok. Pekin’de yöneticiler tarafından desteklendiği iddia edilen korsanların oyun şirketlerini de hedef tahtasına koydukları iddia ediliyor ancak ilk sırada kripto para şirketlerinin bulunduğu ifade ediliyor.

*Çin siber korsanlar için iyi bir ülke.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu