Haberler

Çin’de Dijital Para Tartışmaları

Kripto para birimleri konusunda lider olma yolunda adımlar atan Çin, bugünlerde baskı altında.

Almanya’da en fazla satan gazete olan BİLD gazetesinin genel yayın yönetmeni Pekin yönetimine savaş açtı. Pekin yönetiminin bir süredir corona virüsü dolayısı ile tahtının sallantıda olduğu, gelecek dönemde siyasi krizlerin Pekin içerisinde daha çok yaşanacak olduğundan söz edilmeye başlandı.

BİLD tarafından bu durumla ilgili ortaya atılan açıklamalara Pekin sert yanıt verirken, özellikle de bu dönemde Çin’in dijital para birimi gibi projelerinin tamamen suya düşmüş olabileceği iddia edildi.

Çin’in dijital parasını uzun süre boyunca çıkaramayabileceği, bu durumun özellikle de gelecek kısa vadede Çinli işyeri sahiplerini etkilemeyeceği iddia edildi.

Kripto para birimlerine karşı baskıcı kararlar alan Pekin’in özellikle dijital para konusunda bazı çalışmaları var ancak bu çalışmalar oldukça yavaş ilerliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu