HaberlerKripto Para Madenciliği

Çin’de Kripto Para Madenciliği Yasaklanıyor Haberleri Asılsız Mı?

Gün boyu kripto para topluluğunun gündeminde olan yasaklanma haberleri gerçeği ne kadar yansıtıyor?

Çin’in kripto paralara ve özellikle de Bitcoin’e karşı değişken tutumu herkesin malumu. Blockchain’e karşı oldukça net ve olumlu bir tavır çizen Çin hükumetinin kripto paralara karşı aynı olumlu tavrı çizmeyişi beraberinde de birçok haberin ortada dolaşmasına neden oluyor.

Bugün kripto para gündemini “Çin’de Yerel Yönetim Madenciliği Yasaklamak İstiyor.” tarzı haberler çokça meşgul etti ancak bir süre sonra bu haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

İlgili Haber
Çin'de Yerel Yönetim Madenciliği Yasaklamak İstiyor, Kimse Takmıyor!

Piyasada yayılan haberlere göre Çin’in Sichuan eyaletindeki yerel yönetim yetkililerinin madencilik faaliyetlerine derhal son verilmesi kararı aldıkları iddia edildi ve haber kripto topluluğunda hızla yayıldı. Fakat daha sonra Sichuan eyaleti konuyla ilgili bir açıklama yaparak söz konusu haberlerin asılsız olduğunu ve korkulacak bir durum olmadığını ifade etti.

Ve bir süre sonra anlaşıldı ki ortalığı karıştıran haberin temelinde “madencilik faaliyetlerini yürütenlerin yasa dışı yollardan kripto para toplama maksadıyla yerel yönetim desteğini kullanmamaları” uyarısı yatıyordu. Nitekim Sino Global Capital’in CEO’su Matthew Graham da piyasadaki panikleme halini yatıştırmak için konuyla ilgili bir tweet yayınladı:

Yani kripto madenciliği için korkulacak bir şey yok, şimdilik…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu