Haberler

Çin’de Yerel Yönetim Madenciliği Yasaklamak İstiyor, Kimse Takmıyor!

Pekin yönetimi karar almadığı sürece bu yasakların etkili olması beklenmiyor.

Çin’in Sichuan eyaletindeki yerel yönetim yetkilileri, bir süre içerisinde madencilik faaliyetlerine derhal son verilmesi kararını verdi. Ancak bu kararın ardından özellikle yere madenciler hemen harekete geçtiler ve yerel yönetimin kararını Pekin yönetimine şikayet ettiler. Başkent Pekin yönetimi özellikle son dönemde kripto para yatırımcıları ile kripto para birimi madencilerine baskıyı azaltırken bu dönemde yaşanan gelişmelerin ülkede çok etkili olduğu belirtiliyor.

Kripto para birimi madencileri bu yasak kararının kendilerini etkilemeyeceğini düşünürken ülkedeki kaynaklar bu yasağın yerel yönetimin kararı olduğunu ancak uygulanmasının pek de mümkün olamayacağını, sadece “alınmak için alınmış bir karar” olduğunu belirtiyorlar.

Kısa süre içerisinde farklı bölgelerde yaşayan binlerce madenci, bu sorunun yanıtını merak ederken özellikle de gelecek haftalarda bu sorunun daha iyi yanıt bulması bekleniyor. Şimdilik bu karardan dolayı madencilik yapmaya son verecek bölge sakini olmadığı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu