HaberlerKripto Para

Çin’de Kripto Paralara İlgi Arttı

Son günlerde Çin merkezli kripto para yatırımcılarının sayısında artış gözlemlendi.

Çin’de kripto para birimi sahibi olan birçok insan var ve bunların sayısının 5 milyonu aşmış olabilecek olduğu iddia edilmekte. Resmi makamlar tarafından henüz bu konuda bir araştırmalardan söz edilmezken, kripto para sahibi olan yatırımcıların sayısının daha fazla artmasının mümkün olduğu ve bu sebeple de yatırımcıların sayısının artması ile kripto para sektörü için piyasanın en güçlüsünün yine Çin olabilecek olduğu iddia edilmekte.

Resmi araştırmalar bu konuda net bilgi vermezken, Çin merkezli kripto para birimi sahibi olan yatırımcıların sayısının artış göstermesi de piyasa fiyatına olumlu olarak bir etki ediyor. Çin hükümetinin kripto para ve Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak son yaptığı açıklamalar ve kendi kripto parasını çıkaracak olması, Çin’deki yüz binlerce kişinin piyasaya girmesinde önemli rol oynadı ve bundan sonrası için de bu süreç hızlanacağa benziyor.

Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğu bu gelişmelere bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterebiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu