HaberlerKripto Para

Çin’de Kripto Paralara İlgi Arttı

Son günlerde Çin merkezli kripto para yatırımcılarının sayısında artış gözlemlendi.

Nexo

Çin’de kripto para birimi sahibi olan birçok insan var ve bunların sayısının 5 milyonu aşmış olabilecek olduğu iddia edilmekte. Resmi makamlar tarafından henüz bu konuda bir araştırmalardan söz edilmezken, kripto para sahibi olan yatırımcıların sayısının daha fazla artmasının mümkün olduğu ve bu sebeple de yatırımcıların sayısının artması ile kripto para sektörü için piyasanın en güçlüsünün yine Çin olabilecek olduğu iddia edilmekte.

Resmi araştırmalar bu konuda net bilgi vermezken, Çin merkezli kripto para birimi sahibi olan yatırımcıların sayısının artış göstermesi de piyasa fiyatına olumlu olarak bir etki ediyor. Çin hükümetinin kripto para ve Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak son yaptığı açıklamalar ve kendi kripto parasını çıkaracak olması, Çin’deki yüz binlerce kişinin piyasaya girmesinde önemli rol oynadı ve bundan sonrası için de bu süreç hızlanacağa benziyor.

Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğu bu gelişmelere bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterebiliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı