Haberler

Çin’de Madenciler Yeniden Çalışmaya Başlıyor

Pekin ve diğer kentlerde madencilik yapmayı bir süreliğine erteleyen çok sayıda kişi yeniden madencilik yapmaya başlıyor.

Nexo

Kripto para birimi yatırımcısı ve aynı zamanda madencilik yapan çok sayıda Çin vatandaşı bu dönemde corona virüsü dolayısı ile cihazlarının bozulmasına karşı önlem, daha fazla tasarruf gibi gerekçeler ile madencilik yapmayı bırakmıştı. Bir süredir madencilik cihazlarını kapalı tutan kripto para madencileri görünen o ki yakın zamanda tekrar cihazlarını çalıştırma kararı aldı.

Başta Pekin ve Wuhan olmak üzere ülkenin her bir tarafında hayatın yavaş yavaş alınan karantina önlemleri sayesinde normale dönmeye başlaması Çinli madencileri sevindirdi. Madencilik cihazlarının onarımı ve diğer konularda henüz yeterli destek alamıyor olsalar bile bazı e-ticaret devlerinin gönderimi hızlandırması üzerine cihazlar çalışır konuma getirildi.

Pekin’de bir süredir devam eden corona virüsü önlemleri kapsamında bazı şirketler kargo gönderimini durdurmuştu.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı