fbpx
Haberler

Çin’de Yasaklar Başladı, Piyasada Düşüş Endişesi Var

Kısa vadede zarar, uzun vadede denge.

Çin Halk Cumhuriyeti yakın zamanda madencilik kararlarını gözden geçirecek. Yeni kararlar alması ve kripto para madenciliğini ülke genelinde tamamen yasaklaması beklenen Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu adımından sonra kripto para birimlerinin değerinde düşüş ve piyasa fiyatının düşmesine orantılı olarak piyasa hacminde düşüş bekleniyor.

Yatırımcılar için bu durum kısa vadede zararlı çıkmalarına sebep olabilecek olsa da Çinli yatırımcıların etkisinin kısa vadede piyasadan silinecek olması ve piyasayı hükümetlerinin aldığı kararlara göre sürekli olarak manipüle edebilecek güçte olan Çinli kripto para yatırımcısı sayısının azalması sonrasında piyasanın denge kurmak konusunda daha başarılı olabilecek olması yatırımcılara gelecek uzun vadede iyi olarak yansıyacak.

Bitcoin piyasasını manipüle eden ve Pekin hükümetinin kripto paralar hakkında yaptığı her yeni açıklamada farklı kararlar vererek kripto para piyasasında dengeleri sık sık bozan Çinli yatırımcıların ülkelerinde uygulanacak yasaklar sonrasında kripto para birimlerine ulaşamayacak olmaları piyasa için olumlu yansıyabilir. Kısa vadede piyasa fiyatını ve hacmini milyarlarca dolar düşürebilecek bu gelişmelerin uzun vadede yararlı olması piyasadaki yatırımcıları endişeye sürüklüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box