BlockchainHaberler

Çin’deki Bir Şehir Blok Zincir Temelli Yeni Bir Proje Tanıttı!

Çin karbon nötr hedefine ulaşmak için blok zincirden yararlanacak.

Çin hükümetinden kripto para yasaklarının ardı arkası kesilmiyor. Son olarak merkez bankasının kripto paralar ile ilgili her şeyi yasaklayan yönergesi gündeme bomba gibi düştü.

Çin daha önce de kripto madenciliğinin fazla enerji tüketmesinden kaynaklı bir dizi yasak getirmişti. Zira Çin hükümetine göre kripto madenciliği yasakları karbon emisyonlarını azaltıyor.

Doğu Çin’in Zhejiang bölgesinde bulunan Huzhou şehri karbon emisyon kayıtlarını izlemek ve kayıt altına almak üzere bir proje başlatıldığını açıkladı.

Şehirde “Çift Karbon Hedefi” projesinin birinci yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen konferansta, blok zinciri tabanlı karbon depolama izlenebilirlik hizmeti tanıtıldı.

Çin 2060 yılında gerçekleşmesini beklediği karbon nötrlüğü hedefine blok zinciri tabanlı yeni projesiyle ulaşmayı hedefliyor.

Blok zinciri hizmeti izlenimleri sonucunda karbon emisyonu azaltmada güvenilir veriler içeren raporlar oluşturacak. Bu güvenilir verilere muhasebe kuruluşlarının, hükümetlerin ve bireylerin erişim imkanı olacak.

Geçtiğimiz aylarda Çin’in Wuhan ve Şanghay şehirlerinde iki merkezi bulunan Ulusal Karbon Emisyonları Borsası kurulmuştu. Şimdi de Huzhou şehrinde başlatılan blok zinciri teknolojisi Çin’in karbon nötrlüğü hedefinde önemli bir adım olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu