HaberlerKripto Para Madenciliği

Çin’den Bitcoin’e Yönelik Bir Yasak Haberi Daha Geldi, Bu Defa Fiyat Etkilenmedi!

Çin haberleri önceden fiyatlandığı için etkisini kaybetti.

Kripto paralara karşı sert tutum içinde bulunan ve madencilere yönelik yasaklarla adından söz ettiren dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’den kripto madenciliğine yönelik sert hamleler gelmeye devam ediyor.

Çok sayıda eyalet kendi sınırları içerisinde kripto madenciliği faaliyetlerini yasaklamıştı. Hebei eyaletinden gelen yasak haberi ile kripto madenciliğini yasaklayan Çin eyaletlerine bir yenisi daha eklendi.

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaleti yetkilileri, kripto para madenciliği ve ticaretini yasaklamak, engellemek için diğer kamu kuruluşları ile işbirliği yapılacağını duyurdu.

Gelen bilgilere göre Hebei eyaletindeki eğitim, kamu güvenliği departmanları, yerel finansal düzenleme bürosu ve iletişim idaresi işbirliği yapılacak kurumlar arasında yer alıyor.

Hebei Eyaleti yetkilileri ekim ayından itibaren kripto para madenciliği ve ticaretini soruşturmaya ve bu alana yönelik yaptırımlara başlayacaklarını duyurdular.

Yapılan açıklamada kripto madenciliğinin yüksek miktarda enerji tükettiği ve bu tüketim miktarının Çin’in ‘karbon nötr’ hedefine aykırı olduğu belirtildi.

Kripto para madenciliği, Çin’in karbon nötr politikasına ters düşen bir uygulamadır. Ülkenin mali düzenini bozmakta ve ne olduğu açık olmayan, finansal riskleri yüksek varlıklar barındırmaktadır.

Bu durum, ekonomik ve sosyal kalkınmayı olumsuz etkilemektedir. Ulusal güvenlik için de bir tehdit oluşturmaktadır.

Çin’den gelen ve Reuteurs’ta yayınlanan bu haberin Bitcoin’e bir etkisinin olmadığını ve fiyat üzerinde bir baskı oluşturmadığını gözlemledik. Market Çin’den gelen haberleri fazlasıyla fiyatladığı için Çin’in market üzerindeki etkisi azalmışa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Virtzirt

İşlerine gelmiyor ki alışmışlar kurları indirmeye kaldırmaya. kriptolarla sözleri gecmeyince kralların tahtaları sarsilacak


Başa dön tuşu