BitcoinHaberlerKripto Para

Çin’den Coronavirüs Tehlikesine Karşı Yeni Önlem: Bitcoin Çözüm Olabilir Mi?

Bu seferki yöntem son derece zor ama çare Bitcoin olabilir!

Uzun süredir tüm dünyanın özellikle de Çin’in gündemini meşgul eden corona virüsü şu ana kadar yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Virüs yüzünden birçok tedbir alan Çin hükumeti söz konusu tedbir yöntemlerine bir yenisini daha ekledi ancak bu sefer ki oldukça iddialı bir yöntem: piyasadaki kağıt paraları tedavülden kaldırmak.

Dün yapılan açıklamayla Çin hükumeti tedavüldeki itibari paraların karantinaya alınacağını, bir kısmının virüsten arındıralacağını, bir bölümünün de yakılacağını doğruladı. Özellikle hastane, toplu taşıma araçları ve dükkanlardaki kağıt paralar için uygulanacak olan bu arındırma/yok etme sırasında ekonomiyi kötü etkilememek adına dört milyar Çin yuanının basılacağı da belirtildi.

Çözüm Bitcoin Mi?

Birçok kripto para uzmanı Çin’in içinde bulunduğu bu zor duruma en büyük çareyi Bitcoin olarak görüyor. Nitekim dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Çin için kağıt paralarla bulaşması ihtimal dahilinde olan virüslerle mücadele için Bitcoin ve diğer kripto değerler biçilmiş kaftan olabilir. Özellikle de virüs için etkili bir tedavi yönteminin bulunmadığı göz önünde bulundurulursa kripto paraları kurtarıcı olarak görülmek çok da yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu