Haberler

Çin’den Kaçan Yatırımcıların En Çok Kullandığı Kripto Paralar Belli Oldu

Chainalysis raporlarına göre Çin'den sermaye kaçıran yatırımcılar kripto para birimlerini aktif kullanıyor.

Pekin yönetiminin kripto para birimleri konusunda attığı adımlar bir tarafta dursun, Pekin yönetiminin son dönemde Hong Kong’a ve bölgedeki ülkelere müdahalesinin kabul edilemez olduğu belirtiliyor. Giderek yatırımcılar için daha güvensiz bir ortama dönüşen Çin anakarasının ve Hong Kong’un bu durumu özellikle de demokrasi ve hukuk yanlısı yatırımcıların ülkeden para kaçırmasına yol açıyor.

Çok sayıda yatırımcının parasını Pekin yönetimi ve ilgi kurumlara göstermeden kaçırma peşinde olduğu belirtilirken bunun için yasaklardan dolayı özellikle stablecoin olan Tether (USDT) kullanımının çok fazla olduğu, aynı zamanda Bitcoin kullanımının da gayet fazla olduğu Chainalysis raporlarına yansımış durumda.

Ancak yine de ülkeden para kaçırmak isteyen çok sayıda insanın XMR ve Bitcoin gibi kripto para birimlerini tercih ediyor olmasının ardında yatan en önemli sebeplerden bir tanesi bu kripto paralara müdahale edilemiyor olması gösteriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu