EthereumHaberler

Çin’den Yeni Bir Engel Daha Geldi: Ethereum Ağı Uygulaması EtherScan Engellendi!

Çin hükumeti, Ethereum (ETH) blockchain ağının önemli bir uygulaması olan EtherScan‘ı engelledi.

Bilindiği gibi Çin hükumeti, vatandaşlarının Google ve Facebook gibi sitelere erişimini engelleyen İnternet güvenlik duvarına (Firewall) sahip. Söz konusu güvenlik duvarı şimdi de Ethereum (ETH) Blockchain ağının önemli bir uygulaması olan EtherScan‘ı engellediği haberiyle gündemde.

EtherScan’dan Açıklama Geldi

Etherscan yaptığı açıklamayla başta engellendikleri konusunda bilgileri olmadığını fakat sonradan durumu fark ettiklerini dile getirdi.

Etherscan CEO’su: Engelleneceğimize Dair Spekülasyonlar Olduğunu Biliyorduk!

Etherscan CEO’su Matthew Tan, engel almalarının 3 ay öncesinde olası bir engelleme girişimi haberini aldıklarını dile getirdi.

GreatFire’ın verilerine göre, Etherscan, 17 Ağustos 2019 itibarı ile herhangi bir engel almamıştı ancak 29 Ekim 2019 tarihinde tamamen bloklandı.

İlginç olansa diğer Blockchain explorer’larının hala erişilebilir olması. Dahası Ethereum block explorer’larının da  Çin’de hala engelsiz halde oluşu. Ayrıca Etherscan tarayıcısının yerel versiyonu olan cn.etherscan.com da şu an hala erişilebilir durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı