BitcoinBorsaHaberler

Çin’in Bitcoin Hamleleri Huobi’yi Vurdu! Gelirleri Yüzde 64 Düştü!

Çin'in baskıları borsaları da etkiledi.

Çin’deki baskıların Bitcoin üzerindeki etkisi geçici olsa da sektördeki birçok şirket bu baskılardan dolayı zarar gördü. Bitcoin madencilerinin yanı sıra Çin’li müşteri portföyü geniş olan borsalar da bu durumdan olumsuz etkilendi.

Coinmarketcap sıralamasında 2.sırada yer alan Huobi, Çin’deki baskılardan etkilenen borsaların başında geliyor. Borsa kısa süre önce haziran ayı raporunu açıkladı.

Bildiğiniz üzere Huobi, sözleşme platformlarının ve borsa gelirlerini %20’sini HT jetonlarını satın almak ve yok etmek için kullanıyor. Haziran ayında yakılan HT verisi Huobi’nin önceki aya göre gelirlerindeki düşüşü gözler önüne serdi.

Buna göre; Huobi’nin haziran ayında yaktığı HT sayısında mayıs ayına göre %64,93 düşüş yaşandı. Huobi Haziran ayında sadece 3.797 milyon HT yaktı.

Çin’li gazeteci Colin Wu, Çin’deki baskı rejiminin bir sonucu olarak Huobi’nin haziran ayı gelirlerinin %64 oranında düştüğünü ve USDT rezervlerinin nisan ayına göre 500 milyon dolar azaldığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu