Blockchain

Çin’in Blockchain Baskısı Azaldı Mı?

Çin yönetiminin Blockchain baskısı sürüyor.

Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi konusunda sıkı baskı uygulayan Çin yönetimi özellikle son yıllarda çok ciddi adımlar atmaya başladı. Yüksek maliyetler yaratmasına rağmen şirketlere zincir teknolojisi baskısında bulunduğu konusunda emareler bulunan Pekin rejiminin özellikle de tüm dünyadan tepki gördüğü bugünlerde zincir teknolojisi konusunda şirketleri rahat bırakmış olabileceği tahmin ediliyor.

Ancak bu geçici rahatlığın sebebi zincir teknolojisi çalışmalarında şirketlerin bazı destekler almasına olan ihtiyaç, bunun yanında bazı bölgelerde özel olarak uygulandığı iddia edilen zincir teknolojisi baskısının artık şirketler tarafından bu dönemde kabul görmüyor olması olarak gösterilmekte.

Washington başta olmak üzere diğer tüm devletler tarafından yakından izlenen Pekin yönetiminin özellikle bundan sonraki seçimlere kadar baskıları azaltıp azaltmayacağı ayrı bir merak unsuru.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı