Haberler

Çin’in Dijital Parası 3.000 Farklı Satıcı Tarafından Test Ediliyor!

Çin'in dijital Yuan'ı 3.000 farklı tüccar tarafından test edilirken bugün ortaya yeni detaylar çıktı.

Kısa bir zaman dilimi öncesinde 3.000 kadar tüccar belirleyen Çin yönetimi dijital Yuan’ın çalışmalarına katılan küçüklü büyüklü şirketlerin çalışmalarına henüz daha yeni yeni başlamasına rağmen bugüne kadar 162 milyon doları aşan bir test programını gerçekleştirdi.

Son dönemde yerel Çin basınında iddialara göre ABD merkezli Starbucks ve McDonald’s’ın dijital Yuan projelerine katıldıkları ve bunu test etmeye başladıkları iddia edilmişti. Ancak yayınlanan son haberlere bakıldığında bu 2 şirketin henüz Çin’de dijital Yuan projesi kapsamında herhangi bir işlem gerçekleştirmedikleri, kamuoyundan gelen sorulara ise yanıt vermedikleri belirtildi.

Kısa süre içerisinde daha fazla sayıda tüccarın Çin’in dijital para biriminin pilot projesine katılması beklenirken ülkenin en büyük e-ticaret devi Alibaba’nın ve WeChat gibi platformların ise projede aktif olarak yer aldığı biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu